توصیه هایی جهت خرید قرنیز پی وی سی , چوبی , ام دی اف و سنگی

قرنیز

در داخل ساختمانها استفاده از قرنیز از گذشته های دور مرسوم بوده است. که از نمونه های سنگی, چوبی یا آجری آن استفاده می کردند. با بروز و ظهور تکنولوژی های نوین این صنعت هم دچار دگردیسی کلی شده و قرنیزهای pvc , پلی استایرن , ام دی اف و… جای نمونه های سنگی را گرفته اند. استفاده از این محصولات جدید نیازمند دقت بیشتری می باشد چون تنوع بالاتری در کیفیت , قیمت و تکنولوژی ساخت دارند

انتخاب قرنیز

یکی از موضوعات اصلی در هنگام خرید قرنیز نحوه انتخاب قرنیز برای مکان موردنظر بوده و باید بدانیم هنگام انتخاب آن مانند هر موضع دیگری باید یکسری شاخص ها و معیارها را مورد توجه قرار دهیم.

اگر محیط مورد نظر شما دارای پوشش لمینیت و یا پارکت است سعی نمائید هنگام انتخاب رنگ را یک و یا چند پرده تاریکتر از لمینیت و پارکت خود انتخاب نمائید زیرا تارکتر کردن به نصبت لمینیت می توان جلوه ای زیبا از کناره های دیوارها را برای هر ببننده ای تداعی کند.

 

علیپور 09121943801

در صورتیکه فضای منزل و یا محل کار شما کوچک بوده و یا ارتفاع سقف ها به اندازه کافی بلند نمی باشد بهتر است از ۷ و یا ۹ سانتیمتری استفاده نمائید و اگر ارتفاع سقف شما بیش از سه متر بوده و یا مساحت آن بیشتر از ۱۰۰ متر    می باشد با ارتفاع ۱۲ و یا ۱۵ سانتیمتری می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

ست کردن قرنیزها با رنگ کابینت و یا درب های ضد سرقت هم می تواند زیبایی و چشم نوازی خاصی به محیط کار و یا زندگی شما ببخشد و به بهترین نحو ممکن وجود قرنیز را برجسته و مشهود نماید.

دکوراسیون و نقاشی ساختمان علیپور با در اختیار داشتن مجموعه ای کم نظیر از قرنیزهای موجود در بازار ایران آماده همکاری با پیمانکاران و هموطنان گرامی در سراسر کشور می باشد.

قیمت قرنیز

یکی از موضوعاتی که اکثر مردم هنگام خرید با آن مواجه می باشند نوسان بسیار شدید قیمت قرنیز در بازار ایران می باشد به نحوی که این نوسان قیمت گاها موجب ایجاد صرافت و دودلی در خریداران می گردد.

قیمت قرنیز موجود در ایران با توجه به ارتفاع،قطر ، کشور سازنده و مواد به کارگرفته شده در آن بسیار متنوع بوده به همین دلایل می توان از متری دو هزار تومان و گاها بیشتر از ۷۰ هزار تومان در بازار ایران پیدا کرد.

قیمت قرنیز ام دی اف با توجه به کیفیت پائین آن معمولا از قیمت سایر قرنیزها در بازار ایران پائین تر بوده و چوبی از قیمت بالاتری نسبت به سایر قرنیزها برخوردار می باشند.

شاید بتوان گفت قیمت پی وی سی به نسبت کیفیت آن ؛در بازار ایران از سایر انواع قرنیز مناسب تر بوده و به همین دلیل شاهد استقبال روزافزون از پی وی سی می باشیم.

توصیه هایی جهت خرید

امروزه خرید و فروش قرنیز و کاغذ دیواری به تجارتی عظیم در بازار دیزاین و دکوراسیون تبدیل شده و باتوجه به حجم مبادلات مالی در این عرصه شاهد ورود با طرح ها و رنگ های متنوعی به بازار می باشیم.

شاید یکی از دغدغه های اصلی افراد هنگام خرید قرنیز این موضوع باشد که با توجه به تنوع طرح و کیفیت باید هنگام خرید چه نکاتی را مدنظر داشته باشند.

انتخاب فروشگاه مناسب و استفاده از متخصصین و کارشناسان با دانش در زمینه از جمله نکاتی است که هنگام خرید قرنیز باید به دقت مورد توجه قرار گیرد زیرا با توجه به اینکه اکثر  فروشگاهها از قرنیز بعنوان مکمل سایر اقلام استفاده    می نمایند شاید تخصص کافی در زمینه شناخت نداشته باشند

طبقه بندی بر حسب جنس

بر حسب متریال بکار گرفته شده در آن را می توان به انواع سنگی،چوبی و پی وی سی تقسیم نمود.

قرنیز پی وی سی:این نوع قرنیز هم می تواند در فضاهایی که کف آن سنگ و سرامیک است بکار برود و هم در فضاهایی که لمینیت و پارکت بوده و این نوع دارای مزایای متعددی از جمله مقاومت بالا در مقابل آب و رطوبت،نصب آسان و راحت و… در مقابل سنگی و چوبی بوده و با وجود اینکه نهایت ارتفاع های PVC  موجود در بازار ایران ۱۰ سانتیمتر می باشد خوشبختانه دکوراسیون بومرنگ با در اختیار داشتن قرنیز های ۱۵ سانتیمتری گامی فراتر از بازار ایران برداشته است.

قرنیز ام دی اف

ام دی اف یکی از انواع قرنیز بوده که از قدیم و الایام جهت پوشش دیوارها و ممانعت از ورود آسیب به کناره دیوارها مورد استفاده عموم قرار می گرفت.

قرنیز ام دی اف اکثرا در ارتفاع ۱۰،۹،۷و ۱۲ سانتیمتری در بازار ایران موجود بوده و تقریبا این ابعاد از قرنیز می تواند پاسخگوی هر سلیقه ای باشد.

قطر قرنیزهای ام دی اف ۸ و ۱۶ میل بوده و باید توجه داشت هرکدام از آنها با این ابعاد دارای کارکرد متفاوتی می باشند بعنوان مثال ۸میل تنها برای فضاهایی که سنگ و یا سرامیک بوده می تواند مورد استفاده قرار گیرد و در جاهایی که لمینیت و یا پارکت استفاده شده است حتما باید از نوع ۱۶ میل استفاده نمود.

قرنیزهای سنگی

قرنیز سنگی:این نوع معمولا در فضاهایی بکار برده می شود که کف آن از سنگ بوده و بهتر است قرنیز سنگی از جنس و رنگ سنگ و سرامیکی باشد که در کف بکار برده شده است.

قرنیز سنگی باید هم باد دیوار نصب شود:

در نصب این نوع قرنیز باید سعی شود حتی المقدور قرنیز از سطح دیوار بیرون زده نشود زیرا بیرون زدگی قرنیز موجب گرد گرفتگی و جمع شدن گرد و غبار شده و گاها باعث ممانعت از نصب کمد دیواری و سایر اشیائ می شود.

چوبی

قرنیز چوبی:این نوع در فضاهایی بکار برده می شود که کف آن از لمینیت و یا پارکت بوده و چوبی دارای ابعاد ۹،۷ و ۱۰ سانتیمتری می باشد.

قرنیز پی وی سی(PVC)

قرنیز پی وی سی یکی از انواع بوده که به دو صورت دوتیکه و تو پر تولید می گردد و هرکدام از این دو نوع دارای یکسری مزایا می باشند بعنوان مثال قرنیز دوتیکه بهترین ابزار جهت رد کردن کابل و سیم از داخل آن بوده وتوپر از استحکام و دوام بیشتری برخوردار است.

یکی دیگر از مزایای قرنیز PVC مقاومت بالای این نوع در مقابل رطوبت بوده و پی وی سی ابزاری کارآمد در مقابل هرگونه نم و رطوبت می باشد.

 

دکوراسیون علیپور با سالها تجربه در زمینه خرید و فروش قرنیز آماده ارئه مشاوره و همکاری با هموطنان گرامی و پیمانکاران ارجمند در سراسر کشور می باشد.

قرنیز پلی استایرن

قرنیز پلی استایرن یا پلاستیکی یکی از انواع  پی وی سی بوده که دارای یکسری ویژگیها مختص به خود است و این ویژگیها می تواند هر خریداری را برای خرید این نوع ترغیب نماید.

قرنیزهای پلی استایرن ۱۰۰ درصد قابل شستشو بوده و دارای انعظاف پذیری غیرقابل تصوری می باشد که می تواند نصب این نوعرا در مقابل هرگونه پخی و انحنای احتمالی دیوار سهل و آسان گرداند.

قرنیز پلی استایرن آنتی باکتریال بوده و دارای سازگاری مثال زدنی با محیط زیست می باشد و این نوع را به راحتی می توان بازیافت نمود.

قرنیز پلی استایرن برخلاف قرنیزهای ام دی افی(MDF)عاری از هرگونه گاز فرمالدئید یا ترکیبات آلی ناپایدار بوده و در مقابل عوامل محیطی مانند رطوبت و قارچ ها مقاوم می باشد.

قرنیز پلی استایرن سبک و به راحتی قابل حمل بوده و در مقابل هرگونه فرسودگی و خوردگی دارای مقاومت بالایی می باشد و حداقل تغییر شکل را در مقابل فشار از خود نشان می دهد.

آینده بازار:

در کل می توان گفت به علت مزایای فوق قرنیزهای پلی استایرن در آینده ای نچندان دور به راحتی بازار قرنیز ایران را تحت و شعاع خود قرار داده و کاربردی بیش از زمان کنونی پیدا خواهد کرد.

قرنیز مقاوم در برابر آب و رطوبت

یکی از دیگر مواردی که هنگام خرید قرنیز باید مورد به دقت توجه قرار گیرد استفاده از نوع مقاوم در مقابل رطوبت و آب بوده زیرا رطوبت و آب همواره دشمنان قدیمی دیوارها بوده و استفاده از نوع پی وی سی و پلی استایرن می تواند پیشنهادی ایده آل برای هر طراح خوش فکری باشد.

درست است که استفاده از ام دی اف در میان ایرانیان بسیار رواج داشته اما باید بدانیم استفاده از قرنیز پی وی سی می تواند بعنوان یک عایق مانع نفوذ آب و رطوبت به سطح رویی دیوارها گردیده و با این عمل از ورود هرگونه صدمه و خسارت به دیوار جلوگیری می نماید.

ویژگیها

ویژگیهای بارز و خاصی یک قرنیز :همانگونه که می دانید علاوه بر زیبایی بخشی به ساختمان باید بتواند مانع بروز هرگونه آسیب و صدمه احتمالی به دیوارها شده و بدین سبب استفاده از آن از قدیم الایام میان سازندگان مرسوم بوده و طراحان و دیزاینرهای مختلف سعی نموده اند با استفاده مناسب و بجا از متریال و کیفیت مناسب هر سازه ؛حداکثر استفاده و بهره وری را از این ابزار ببرند.

از جمله ویژگی های یک قرنیز خوب عبارتند از:

۱-باید مقاوم در مقابل ضربه باشد.

۲-قرنیز باید مقاوم در مقابل آب و رطوبت باشد.

۳-قرنیز باید مقاوم و عایق در مقابل گرما،برودت و صدا باشد.

۴-نصب و اجرا باید راحت و آسان باشد.

۵-باید زیبا و چشم نواز باشد.

مقاوم در برابر ضربه

قرنیز قبل از هر چیز باید از چنان کیفیتی برخوردار باشد تا بتواند به راحتی مانع بروز هرگونه آسیب در مقابل ضربات احتمالی به دیوار گردد.

شاید اولین ویژگی که سبب استفاده از آن در دیزاین ساختمان ها واماکن گردیده همانا استفاده جهت جلوگیری از بروز آسیب و صدمه در مقابل برخورد احتمالی اجسام به دیوار بوده است.

دکوراسیون انجمن هنر فارس در کنار شماست.

انجمن هنر فارس با ارائه راهکارها و توصیه های کارشناسانه در هنگام خرید ملزومات تزئینات ودکوراسیون داخلی در کنار شماست

امروزه با تحول دانش فنی ؛روز به روز شاهد ورود قرنیز هایی با مقاومت بالاتر در مقابل هرگونه برخورد احتمالی اشیاء و اجسام بوده و خوشبختانه دکوراسیون بومرنگ در این زمینه دارای مجموعه ای کم نظیر از قرنیز های مقاوم در مقابل ضربه جهت ارائه به هموطنان گرامی و همکاری عمده با پیمانکاران ارجمند می باشد.

قرنیز ورساچه

امروزه با توجه تنوع سلایق شاهد ورود قرنیز با طرح های متنوع به بازار ایران می باشیم که میتوان به قرنیز ورساچه بعنوان یکی از این مورد پسندترینهای موجود در بازار ایران اشاره کرد.

قرنیز های ورساچه معمولا بیشتر بصورت پی وی سی بوده و درصورت استفاده از متریال مناسب می تواند گزینه ای ایده آل برای هر سلیقه ای باشد.

ورساچه پی وی سی کاملا در مقابل آب و رطوبت مقاوم بوده  و بهترین گزینه برای مکانهای پرتردد می باشند و به راحتی می توان این نوع قرنیز را در مکان های پرتردد مانند سالن های غذا خوری،پذیرایی و راه رو ها نصب نمود.

قرنیز های طرح موجود در مجموعه بومرنگ علاوه بر زیبایی دارای ثبات رنگ عالی بوده می توانند سالیان متمادی زیبایی محیط کار و زندگیمان را تضمین نمایند.

لطفا جهت مشاهده طرح های این مجموعه به قسمت آلبوم ها ؛لینک قرنیز مراجعه فرمائید.

فروشگاه شماره ۲ بومرنگ :بالاتر از میدان نیاوران خیابان پورابتهاج نبش کوچه گودرزی پلاک ۲۸۸

مجاورت با رطوبت یا شستشو:

با توجه به حساسیت بالای قرنیزهای چوبی در مقابل آب همواره یکی از دغدغه های اصلی مالکان در مورد قرنیز های چوبی؛ آسیب پذیری احتمالی این نوع قرنیزها در مقابل آب و شستشوی آنها بوده است.

قرنیزهای چوبی به مرور در اثر شستشو  و تمییز کردن پوسیده شده و گاها باعث تجمع موریانه در محل های پوسیدگی می گردد.

آسیب مورد اشاره در قرنیزهای چوبی سبب گردید تا متخصصین این حوزه سعی در جایگزین نمودن این قرنیزها نموده و قرنیزهای پی وی سی را بعنوان بهترین جایگزین برای قرنیزهای چوبی معرفی نمودند.

قرنیزهای پی وی سی در مقابل آب کاملا مقاوم بوده و به راحتی قابلیت تمییز شدن را دارا می باشند و با نصب این نوع قرنیزها می توان برای مدت طولانی ورود هرگونه آسیب به لمینیت و قرنیز را گارانتی نمود.

در کنار شما هستیم

آماده پاسخ به سئوالات شما و بازدید رایگان از محل پروژه های شما هستیم

علیپور 09126402313

 

گروه باران، علاوه بر خدمات نقاشی ساختمان، با افتخار خدمات نصب کفپوش و پارکت را در تهران و کرج نیز ارائه می‌دهد. با تکیه بر تجربه و تخصص ما در این زمینه، می‌توانید به آرامش و اطمینان کامل از خدمات ما در نصب کفپوش و پارکت اعتماد کنید.

خدمات ما در زمینه نصب کفپوش و پارکت شامل موارد زیر می‌شود:

1. نصب کفپوش: تیم ما با استفاده از کفپوش‌های با کیفیت و متنوع، نصب کفپوش را در فضاهای مختلف اعم از منازل، محل‌های تجاری و فضاهای عمومی انجام می‌دهد. با توجه به نیاز و سلیقه شما، می‌توانید از بین انواع کفپوش‌های مختلف انتخاب کنید و تیم ما آن را با دقت و حرفه‌ای نصب خواهد کرد

 

خدمات نصب کفپوش شامل مراحل زیر است:

1. مشاوره و بررسی: تیم ما با شما در ارتباط خواهد بود تا نیازها و سلیقه شما را دریابد. ما به شما مشاوره می‌دهیم و بهترین نوع کفپوش را برای فضای مورد نظرتان پیشنهاد می‌کنیم. همچنین، تیم ما محاسبات لازم را انجام می‌دهد تا مقدار مورد نیاز کفپوش را تعیین کند.

2. آماده‌سازی سطح: قبل از نصب کفپوش، سطح زیرین باید آماده شود. این شامل تمیز کردن، صاف کردن و اصلاح تراز سطح می‌شود. در صورت نیاز، تیم ما اقدام به ترمیم و تقویت سطح می‌کند تا کفپوش بهتر و پایدارتر نصب شود.

3. نصب کفپوش: پس از آماده‌سازی سطح، تیم ما به نصب کفپوش می‌پردازد. این شامل قرار دادن کفپوش در محل مورد نظر، برش و تنظیم آن به اندازه صحیح و چسباندن آن به سطح است. تیم ما از تجهیزات و مواد با کیفیت استفاده می‌کند تا نصب کفپوش به صورت دقیق و دوام‌دار انجام شود.

4. تمیزکاری و تحویل: پس از نصب کفپوش، تیم ما محل کار را تمیز می‌کند و از برداشتن زباله‌ها و جمع‌آوری ابزارها اطمینان حاصل می‌کند

 

09121943801 امیر علیپور

تماس شبانه روزی ، حتی همین الان

7 Dec 2017