roadblock - راهبند

راهبند

مجموعه تولیدی بازرگانی صنایع درب اتوماتیک قم در گروه راهبند پارکینگ , اتوماتیک , دستی , ستونی , بازویی و اسلایدی اقدام به فروش و ارائه خدمات نصب  در سراسر کشور میکند.

مرکز فروش محصولات برندهای ایرانی و خارجی راهبند در سایت گروه صنایع درب اتوماتیک قم با قیمت های عالی در کنار شماست. یک برند ایرانی تولید کننده انواع راهبند اتوماتیک , راهبند دستی میباشد. این کمپانی قابلیت تولید محصولاتی در گرید جهانی را دارد که محصولاتش هم اکنون بجز فروش و پخش در بازار ایران به 12 کشور دیگر صادر میشوند.

مجموعه صنایع درب اتوماتیک در کنار تولید محصولاتی مدرن و خلاقانه برای اینکه مشتریان و مراجعان انتخاب های بیشتری داشته باشند اقدام به واردات نمونه های خارجی راهبند از برندهای مطرح تولید کننده ترک , اروپایی و چینی هم میکند که در هنگام مراجعه به نمایندگی های فروش ما میتوانید با این نمونه ها بیشتر آشنا شوید.

هر آنچه در ساختار یک راهبند وجود دارد:

مهمترین تجهیزاتی که در ساختار راهبند  یا وسیله کنترل تردد در مبادی ورودی و خروجی مانند راهبند استفاده میشوند شامل موتور که نیروی لازم را برای بالا و پایین شدن بوم تامین میکند , سنسورهای مختلف که در راهبند اتوماتیک عمدتا استفاده میشوند و در راهبند دستی بجای سنسور پایه و بوم را طوری طراحی میکنند که مانعی مکانیکی برای کنترل زاویه حرکت و ایستادن بودم ایجاد کنند.

بجز موتور و سنسورها مهمترین وسیله ای که عمدتا در دید است بوم یا بازو میباشد که با بالا و پایین شدن میتواند راه را ببندد یا باز نماید . به طور کلی وسیله خیلی پیچیده ای نیست ولی اگر در انتخاب و خرید دقت نشود میتواند مشکلات زیادی را بوجود آورد.

مزایای استفاده از این وسیله برای کنترل تردد:

جهت کنترل تردد در گیت های ورود و خروج راهبند ها در فضاهای باز , استفاده های موقت و.. ابزارهای بی همتایی هستند و مزایای زیادی دارند . 

میتوانید براحتی جلو ورود و خروج خودروهای مزاحم را گفت , میتواند آنها را به ابزارهای هشداری و نظارتی هم تجهیز کرد .

راهبند بازویی

عامه مردم بخاطر اینکه با سایر انواع راهبند ها آشنایی زیادی ندارند غالبا راهبند بازویی را فقط میشناسند .

 

این محصولات در دو نوع دستی و اتوماتیک عمدا در مبادی ورودی پارکینگ های عمومی , بیمارستان ها و.. مورد استفاده قرار میگیرند و ضریب امنیتی بالایی ندارند و صرفا در جهت نظم دهی به عبور و مرور ها گذاشته میشوند . نوع اتوماتیک آنها بازو را با کمک سنسورهای خاص و نیروی الکتروموتو تامین میکند ولی نوع دستی آن با نیروی دست و انسا بالا و پایین میرود.

تصاویر این مدل:

 

راهبند زرهی

دسته ای راهبند ها که در ایران با نام راهبند زرهی معروف شده اند ضریب ایمنی بسیار بالایی دارند و در مبادی ورودی مکان های نظامی , امنیتی , مراکز حساس سیاسی و... مورد استفاده قرار میگیرند و میتوانند نقش بسیار بالایی در جلوگیری از ورود عناصر ناخواسته , خودروها دیگر , خودروهای بمب گذاری شده و تروریسیتی داشته باشند.

تصاویر:

 

راهبند ستونی

راهبند های ستونی که در دو نوع دستی و اتوماتیک در بازار موجود میباشند شامل یک یا چند ستون میباشند که برای سد کردن راه مورد استفاده قرار میگیرند , نوع دستی آنها غالبا دارای 2 ستون میباشند که بین آنها از زنجیر یا بازوی فلزی برای اتصال و مسدود کردن راه استفاده میشود.

ولی نوع اتوماتیک راهبند ستونی غالبا شامل چندین ستون استوانه ای یا مکعب میباشند که با نیروی هیدرولیک در مواقع مورد نیاز از زیر زمین بالا آمده و راه را مسدود میکنند .

تصاویر

 

انواع راهبند

چند نوع دسته بندی و تفکیک میتوان برای انواع راهبند مورد استفاده قرار داد.

بر حسب شکل ظاهری , نحوه کارکرد بوم , نیروی محرک میتوانیم اقدام به تعریف و طبقه بندی این محصول کنترل تردد در مبادی ورود و خروج کنیم.

بر حسب نیروی محرک راهبند به دو نوع دستی و اتوماتیک تقسیم میشود.

بر حسب شکل ظاهری و مکانیزم کارکرد بوم هم راهبند ها به انواع بازویی , اسلایدی و.. تقسیم میشوند که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا میشوید.

اتوماتیک

راهبند های تولیدی ما تماما با تجهیزات ایرانی تولید میشوند . اععم از موتور , سنسور ها , بازو و .. همگی تولید داخل هستند . و جزء محصولات بسیار با کیفیت میباشند که همانگونه که عرض شد به 12 کشور دیگر هم صادر میشوند.

تصاویر

دستی

راهبند های دستی همانگونه که از اسمش مشخص میباشد نیروی محرک دستی دارند و در ساختار آنها عموما از سنسورهای هوشمند استفاده نمیشود بلکه با ایجاد موانع مکانیکی بازه حرکتی راهبند دستی را کنترل میکنند.

تصاویر و مدل های شماتیک

 

تماس با ما , سفارش و خرید

از هر کجای ایران شما میتوانید از دفتر مرکزی صنایع درب اتوماتیک انواع راهبند را بصورت مستقیم خریداری کرده و بعد از تحویل جنس هزینه اش را پرداخت نمایید.

کارشناسان ما در هنگام تحویل میتوانند بنا به درخواست مشتریان راهبند خریداری شده را در محل مشتری نصب کرده و تحویل دهند.

15 Mar 2019