خدمات رنگ و نقاشی منازل و ساختمان های در کرج و حومه غربی تهران

نقاشی منزل

چند نکته طلایی نقاشی منزل را اینجا براتون بیان میکنیم . اینکه چه رنگی باید انتخاب کنید و برای نقاشی منزل باید چه عواملی را مد نظر قرار دهید.

چه رنگی برای کجای منزل؟

هدایت طالبی، نقاش ساختمان در مورد انواع رنگ‌های ساختمانی و نقاشی منزل به اقتصادنیوز عنوان کرد: با توجه به پیشرفت فناوری و استفاده از مواد مختلف در این زمینه، امروزه رنگ‌ها به گروه‌های بیشتری تقسیم‌بندی شده است.  در حال حاضر رنگ‌روغنی(مات و براق) برای فضاهایی که نیاز به شست‌وشو داشته و گاهی اوقات دارای رطوبت زیاد و رنگ پلاستیک برای سطوح سقفی و دیوارهایی که زیاد در معرض کثیفی نیست کاملاً مناسب است.

وی در مورد رنگ مولتی‌کالر (دکوراتیو) بیان کرد: این رنگ‌ها می‌تواند با توجه به تنوع و تغییرات رنگی که در آنها پس از خشک شدنشان ایجاد می‌شود، هر نوع سلیقه‌ای را به خود جلب کند، اما مهم‌ترین نکته در این زمینه بحث‌ترمیم ساده و اجرای سریع آن‌هاست.

طالبی در مورد رنگ‌های سلولزی (بلکا) و رنگ آکریلیک (بدون بو) عنوان کرد: بلکا بهترین گزینه برای کاهش هدر رفت انرژی و سروصداست و رنگ آکریلیک مقاوم‌ترین نوع رنگ با ماندگاری بالا و افت کیفیت بسیار کم است که تنوع رنگی آنها می‌تواند اصلی‌ترین گزینه انتخاب متقاضیان باشد.

وی در مورد هزینه نقاشی منزل اظهار کرد: برای این کار معمولاً متراژ مفید کل ساختمان را در اعداد ۲٫۵ یا سه بسته به متراژ ضرب می‌کنند. به‌عنوان‌مثال برای یک واحد ۱۰۰ متری کافی است این عدد را در سه ضرب کنید که حاصل ۳۰۰ خواهد بود یعنی مبنای محاسبه برای هزینه نقاشی ساختمان شما ۳۰۰ مترمربع است. این عدد در واقع متراژ رنگ‌آمیزی دیوارهای خام بدون هیچ نوع گچ‌بری یا ابزار خوردگی است. در حال حاضر قیمت نقاشی هر مترمربع رنگ‌روغن پنج‌تا هشت هزار تومان، هر مترمربع رنگ پلاستیک چهارتا پنج هزار تومان، هر مترمربع رنگ آکریلیک (بدون بو) پنج‌تا هفت هزار تومان، هر مترمربع رنگ سلولزی (بلکا) پنج‌تا شش هزار تومان و قیمت هر مترمربع رنگ‌های دکوراتیو (مولتی کالر) شش تا هفت هزار تومان است.

طالبی در خاتمه خاطرنشان کرد: این ارقام در سال ۹۵ به علت کاهش شدید تقاضا برای نقاشی ساختمان بعید است که تغییری کند.

دو مساله مهم در نقاشی منزل

​نقاشی منزل و ساختمان نمونه هم در گفت‌وگو با اقتصادنیوز با بیان این مطلب که انتخاب نقاش و توجه به قیمت اجرای کار دو مساله مهم و اساسی در نقاشیساختمان است به اقتصادنیوز بیان کرد: در سال‌های اخیر شغل نقاشی ساختمان از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای کشور ساماندهی شده و برای نقاشان ساختمانی که از اعضای اتحادیه نقاشان ساختمان بوده و مهارت لازم در زمینه نقاشی ساختمان را دارند کارت مهارت فنی‌حرفه‌ای صادر می‌شود. این اتفاق علاوه بر اینکه پیامدهای خوشایندی برای این حرفه به دنبال دارد به مشتری این امکان را می‌دهد با درخواست ارائه کارت فنی حرفه‌ای از نقاش ساختمان از میزان مهارت او اطلاع پیداکرده و با آرامش خاطر بیشتری کار خود را به نقاش بسپارد.

وی در ادامه عنوان کرد: قیمت نقاشی منزل هم مساله‌ای است که اغلب محل اختلاف کارفرما و نقاش ساختمان می‌شود. بارها با این مشکل روبه‌رو شده‌ام که اغلب کارفرمایان بهترین کیفیت را با کمترین هزینه می‌خواهند که این امر محال بوده و هیچ‌گاه اجرا نمی‌شود. کار نقاشی منزل باقیمت پایین چیزی جز هزینه مضاعف در آینده نزدیک نیست.

وی در این مورد تصریح کرد: اتحادیه هزینه هر مترمربع نقاشی بارنگ روغنی را ۱۶ هزار تومان و هر مترمربع پلاستیکی را ۱۲ هزار تومان عنوان کرده است.

طالبی افزود: توجه داشته باشید که همواره قیمت مصوب اتحادیه نقاشان منزل از قیمتی که نقاش ساختمان به شما پیشنهاد می‌دهد بسیار بالاتر است و این اتفاق به دلیل رقابتی بودن بازار کار نقاشی ساختمان و همچنین درخواست اغلب همشهریان مبنی بر اجرای نقاشی ساختمان باقیمت پایین رخ می‌دهد.

این فعال ساختمانی در خاتمه اظهار کرد: درخواست اجرای کار باقیمت پایین نقاش را مجبور می‌کند برای اینکه در بازار رقابتی بماند، تن به اجرای کار بی‌کیفیت دهد؛ بنابراین به مشتری توصیه می‌شود از صرف هزینه بالا در نقاشی ساختمان به‌منظور دریافت کار باکیفیت و دوام و پایداری بالا خودداری نکند یا به عبارت ساده‌تر کیفیت را فدای هزینه نکند.

لیست قیمت نقاشی ساختمان

قیمت‌های این جدول مربوط به یک شرکت نقاشی  در شمال تهران است
نوع رنگ قیمت در هر مترمربع به تومان
اکریلیک از ۶٫۵۰۰ تا ۱۲٫۰۰۰
روغنی از ۷٫۵۰۰ تا ۱۴٫۰۰۰
پلاستیک از ۵٫۰۰۰ تا ۹٫۰۰۰
 

بلکا

 

ساده ۵٫۵۰۰
نیمه ابریشمی ۸٫۰۰۰
ابریشمی کامل ۱۲٫۰۰۰
مولتی کالر زیرپلاستیک ۸٫۵۰۰
زیراکرلیک ۱۱٫۰۰۰
کنیتکس پلاستیک ۶٫۵۰۰
کریلیک ۹٫۰۰۰
رنگ چوب (سیلر و کیلر) از ۳۰٫۰۰۰ تا ۸۰٫۰۰۰
قیمت‌های این جدول
مربوط به یک شرکت نقاشی ساختمان آلما در مرکز تهران است
نوع رنگ قیمت در هر مترمربع به تومان توضیحات
روغنی ۴٫۵۰۰ تا ۶٫۵۰۰ با زیرسازی کامل برای واحدهایی که قبلا رنگ شده باشند.
روغنی ۶٫۵۰۰ تا ۸٫۵۰۰ برای واحدهایی که هنوز رنگ نشده باشند. (گچ)
روغنی درجه یک ۵٫۰۰۰ تا ۷٫۰۰۰  –
پلاستیک همراه با مصالح به کار رفته درجه یک ۴٫۰۰۰ تا ۵٫۰۰۰  –
مولتی‌کالر ۶٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰  –
بلکا ۵٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰  –
قیمت‌های زیر مربوط به شرکت نقاشی ساختمانی آلما در شرق تهران است
نوع رنگ قیمت به تومان برای هر مترمربع
روغنی ۶٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰
مولتی‌کالر ۶٫۰۰۰ تا ۸٫۰۰۰
بلکا ساده ۴٫۰۰۰
ابریشمی ۵٫۰۰۰
پلاستیک از ۵٫۰۰۰ تا ۶٫۰۰۰
کنیتکس ۱۵٫۰۰۰
پتینه از ۲۰٫۰۰۰ تا ۴۵٫۰۰۰
سیلر و کیلر از ۳۵٫۰۰۰ تا ۴۵٫۰۰۰
اِپوکسی ۳۰٫۰۰۰
برچسب ها: تعرفه قیمت نقاشی منزل, قیمت نقاشی ساختمان, قیمت نقاشی منزل, لیست قیمت نقاشی ساختمان, نقاشی منزل
13 Mar 2019