چگونه یک کفپوش مناسب انتخاب کنیم و بخریم؟

کفپوش

کفپوش ها کاربردهای گسترده ای در زندگی ما دارند و امروزه در اغلب منازل و ادارات , پارکینگ ها , مکان های ورزشی و.. به استفاده از کفپوش ها بر میخوریم . در اینجا کارشناسان انجمن هنر فارس تعدادی از انواع کفپوش ها را مورد بررسی قرار داده و توصیه هایی کاربردی را جهت انتخاب بهینه و مناسب و خرید کفپوش با قیمت های مناسب و از فروشندگان معتبر به شما ارائه میکنند . 

ابتدا لازم است با انواع طبقه بندی های مرسوم و اسامی تجاری و مصطلح در بازار آشنا شوید.

کفپوش پارکینگی

بصورت کلی میتوان کفپوش پارکینگی را در استایل کفپوش های بتنی و آسفالتی طبقه بندی کرد . هر پوششی که بتواند از نظر استحکام و کارایی در سطح پارکینگ و راهرو استفاده شود میتواند کفپوش پارکینگی باشد .سری کفپوش های بتنی و کفپوش های پارکینگی گروه پلیمر خاور میانه هم به لحاظ قیمت و هم به لحاظ کیفیت تولید بهترین شرایط را برای مشتری ایجاد میکنند . محصولا کفپوش های پارکینگی ما هم اکنون به بیش از ۱۰ کشور در دنیا صادر میشوند .

توصیه هایی جهت انتخاب و خرید

توصیه هایی جهت خرید کفپوش پارکینگی مناسب

یک لایه ی بتنی برای کفپوش پارکینگ اتومبیل ها مناسب می باشد، اما برای مواقعی که گاراژ جزیی از خانه می باشد، کف پوش دیگری می تواند مناسب باشد. نصب کف پوش ورقه ای یا لایه ای در کف یک گاراژ به شما این امکان را می دهد که فعالیت های داخلی خانه را بهتر انجام دهید. کف پوش های لایه ای در گونه های متنوعی شامل چوب سخت تا سنگ، طراحی می شوند. آن ها به طور اساسی در کاشی ها یا ورقه های بزرگ با طرح های جذاب و سطحی نرمتر از بتن در دسترس می باشند. علاوه بر جذاب کردن کف گاراژ شما، نصب آسان و مراقبت کمتر را سبب می گردد.

کفپوش پلی اورتان

پلی یورتانها با توجه به توانایی دفع تنش‌ها وشوکهای وارد شده، مقاومت سایشی و فشاری بالا، خاصیت الاستیسیته، انعطاف پذیری بالا و مقاومت در برابر اشعه ،UVبهترین انتخاب برای بسیاری از صنایع میباشند. این محصول بصورت یکپارچه و بدون درز اجرا شده و برای سطح زیرین بصورت لایه عایق رطوبتی عمل میکند. از خواص بارز این کفپوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– یکپارچگی (رنگ، طرح و قالب)
– سبک وزن بودن که باعث کم کردن بار استاتیک ساختمان و هر نوع سازه مشابه می‌شود
– انعطاف و مقاومت بالا در برابر ضربه
– تنوع رنگ و طرح
– سرعت بالای اجرا
– ضد گرد و غبار
– ضد قارچ، کپک و آنتی باکتریال و سایر عوارض غیر بهداشتی
– سطح صیقلی، بدون درز و خلل و فرج و کاملاً بهداشتی
– مقاوم در برابر نفوذ آب و اکثر مواد شیمیایی
– هزینه نگهداری بسیار پایین و استریل شدن آسان

سطح مورد نظر جهت نصب این محصول باید صاف باشد بطوریکه اگر در هر نقطه از سطح یک شمشه ۳ متری گذاشته شود حداکثر اختلاف بین سطح زیرین شمشه و سطح مورد نظر ۳ میلیمتر باشد. این کف پوش بصورت ۳ لایه ودر چند مرحله اجرا می شود که عبارتند از:

اجزاء پلی اورتان

پرایمر پلی یورتان کفپوش پارکینگی

این محصول با توجه به قابلیت چسبندگی بسیار بالا و ویسکوزیته بسیار پایین، اولین لایه ای است که روی سطح بتنی، سنگی، موزاییکی و چوبی اعمال می شود.

بتونه درز پرکن پلی یورتان کفپوش

این محصول با توجه به دارا بودن خاصیت الاستیسیته و ارتجاعی بالا جهت ترمیم و درزگیری شکافها و ترکهای سطح زیرین استفاده می شود.

پوشش پلی یورتان  پارکینگ

این پوشش نهایی پس از آماده سازی سطحوح و ترمیم درزها بر روی سطح اعمال می شود.

کاربردهای کفپوش پارکینگی پلی اورتان

این محصول با توجه به رواج چشمگیر آن در دنیا جهت استفاده در پارکینکهای طبقاتی و مسکونی میباشد.

پوشش پارکینگی پلی یورتان  Polyurethan Parking Coating


این سری از کفپوش های پارکینگی خاور میانه بر پایه پلی اورتان طراحی و تولید میشوند . و جزء پرفروش ترین انوع کفپوش پارکینگی هستند

کفپوش اپوکسی

اپوکسیها با توجه به مقاومت سایشی بالا و مقاومت فشاری مناسب ، بهترین انتخاب برای کفپوش پارکینگ میباشند. این محصول بصورت یکپارچه و بدون درز اجرا شده و برای سطح زیرین بصورت لایه عایق رطوبتی عمل میکند. از خواص بارز این کفپوش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

مزایای اپوکسی کف

یکپارچگی (رنگ، طرح و قالب)– سبک وزن بودن که باعث کم کردن بار استاتیک ساختمان و هر نوع سازه مشابه می‌شود–تنوع رنگ و طرح– سرعت بالای اجرا– ضد گرد و غبار– ضد قارچ، کپک و آنتی باکتریال و سایر عوارض غیر بهداشتی– سطح صیقلی، بدون درزو خلل و فرج و کاملاً بهداشتی– مقاوم در برابر نفوذ آب و اکثر مواد شیمیایی– هزینه نگهداری بسیار پایین و استریل شدن آسان

شرایط نصب کفپوش اپوکسی در پارکینگ

سطح مورد نظر جهت نصب این محصول باید صاف باشد بطوریکه اگر در هر نقطه از سطح یک شمشه ۳ متری گذاشته شود حداکثر اختلاف بین سطح زیرین شمشه و سطح مورد نظر ۳ میلیمتر باشد. این کف پوش بصورت ۳ لایه ودر چند مرحله اجرا می شود که عبارتند از:

پوشش پارکینگی اپوکسی Epoxy Parking Coating


کفپوش پارکینگی اپوکسی با توجه به مزایای خاص و ایجاد پوشش مناسب در کف پارکینگ جزء محبوب ترین انواع کفپوش برای سطح پارکینگو مصارف صنعتی میباشند

 

وسایل مورد نیازبرای شستشوی کفپوش

– مواد شوینده

– پاک کننده

– تراز

– ترکیب خود تسطیح

– خُرد کننده ی بتن

– غشاء پلی اتیلن

– فوم لایه ی زیرین

– نوار پوشش دار

– چسب کاشی

– چکش با سر لاستیکی

– بلوک فشرده

– میله جهت کشیدن

– برنده ی کاشی

توصیه هایی جهت نصب کفپوش

گاراژ  یا پارکینگ را برای نصب کف پوش آماده کنید. کف گاراژ باید تمیز، مسطح و خشک باشد. با یک شوینده ی ملایم کف گاراژ را از آشغال و زباله تمیز کنید. چنان چه کف گاراژ چربی یا روغن باشد با یک شوینده ی مخصوص آن را تمیز کنید. قبل از نصب کف پوش لایه ای، کف گاراژ را تراز کنید. با استفاده از یک تراز پستی و بلندی های کف زمین را مشخص کنید.

ارتفاع کف برای نصب کفپوش پارکینگی

کف زمین از نظر ارتفاع نباید بیشتر از ۱۶/۳ اینچ بین دو نقطه با قطر ۱۰ فوت، اختلاف داشته باشد. نقاط پایین جاهای ناصاف را با یک ترکیب خود تسطیح پرکنید و با استفاده از یک خُرد کننده ی بتن که در فروشگاه های اجاره دهنده ی وسایل قابل اجاره هستند ، نقاط بالاتر را خُرد کنید. با استفاده از ورق های پلی اتیلنی ۶ میلی متری، کف پوش را برای جلوگیری از نفوذ رطوبت بپوشانید. برای جاهایی که لایه ها به هم متصل می شوند، از یک پوشش ۸ اینچی استفاده کنید. بر روی ورقهای پلی اتیلن یک لایه ی زیرین فوم قرار دهید تا هم باعث کاهش صدا شود و هم سطح کفپوش را نرم کند.فوم را به طریقی بگذارید که از ستونها یا قرنیزها به اندازه ۲ اینچ بالاتر قرار گیرد و سپس با استفاده از نوار پوششی آن را محافظت کنید.

کفپوش ورقه ای

کفپوش پارکینگی ورقه ای را طوری نصب کنید که از گوشه ی اتاق شروع کرده و به طرف مرکز اتاق پیش روید. کفپوش باید از دیوار ۴/۱ اینچ فاصله داشته باشد.دو ردیف اول را بر روی کف زمین نصب کنید. این دو ردیف باید بدون استفاده از چسب نصب شوند تا بهترین روش نصب را که نیاز به برش کمتری داشته باشد آزمایش کنیم.زمانی که شما بهترین روش را انتخاب کردید،

نکات مهم استفاده

در هنگام کاربرد اره مدور برش کفپوش باید به طرف پایین و در هنگام کاربرد اره دستی یا میزی برش باید به طرف بالا باشد.

 

 

طرح ها و مدل ها


کفپوش پارکینگی مدل ۷۰۴


کفپوش پارکینگی ۷۰۶


سری کفپوش پارکینگ طرح ۷۰۸


طرح ۷۱۰ کفپوش های پارکینگی خاورمیانه


کفپوش پارکینگی زرد رنگ ۷۱۲


کفپوش پارکینگی براق مدل ۷۱۴


کفپوش پارکینگی سبک ورزشی طرح ۷۱۶


کفپوش پارکینگی کلاسیک طرح ۷۱۸


کفپوش پارکینگی سفید مدل ۷۲۰

15 Mar 2019